Witaj w SPUGu!

Grupie zrzeszającej śląskich użytkowników PHP.

Piąte spotkanie SPUG

Data publikacji: 2013-11-09

Zapraszamy na piąte spotkanie Silesian PHP User Group w dniu 26 listopada 2013 roku o godzinie 18:00. Odbędzie się ono w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” - w Gliwicach przy ulicy Pszczyńskiej 85.

Zobacz mapę » Zobacz Google Street View » Zobacz wydarzenie na FB »

Zaplanowane zostały 3 prezentacje:

 • Osiąganie mądrej architektury z Symfony2 - Wojciech Sznapka

  Aplikacja internetowa, która ma sprawnie działać długoterminowo wymaga dobrych decyzji architektonicznych. Symfony2 jest świetnym wyborem, jeśli chodzi o framework. Do tego dokładamy kilka nowoczesnych narzędzi, dobre praktyki i przemyślany projekt techniczny. Dzięki temu produkt, jest otwarty na rozbudowę, stabilny oraz gotowy na obsługę wzmożonego ruchu.

  W prezentacji zostaną przedstawione przykłady z życia wzięte, na podstawie działających aplikacji Symfony2, aby zilustrować i nazwać składniki mądrej architektury.

 • BBDD czyli Bundle behavior-driven development - Norbert Orzechowicz

  Podczas prezentacji pokażę jak napisać a potem utrzymywać bundle Symfony2 w taki sposób, aby po każdej zmianie w kodzie nie trzeba było implementować go w sandboxie, w celu sprawdzenia czy wszystko działa jak należy. Do tego celu wykorzystam narzędzia, które były prezentowane na czwartym spotkaniu SPUG czyli Behat oraz PHPSpec. Jednym zdaniem „BDD w praktyce”.

 • Ekstremalnie szybkie programowanie: PHP i AngularJS - Paweł Trojanek i Marek Gajda

  Wstęp do AngularJS, frameworka dzięki któremu możemy szybko napisać efektowną aplikację SPA. Pokażemy, jak może wyglądać współpraca frontendowców i backendowców oraz opowiemy o filozofii AngularJS.

Sponsorzy:

Po prezentacjach zapraszamy wszystkich do klubu Spirala na część nieoficjalną, czyli rozmowy przy piwie.

Upominki od sponsorów:

PhpStorm
Wyrażenia regularne Mistrz programowania. Zwiększ efektywność i zrób karierę Mistrz czystego kodu. Kodeks postępowania profesjonalnych programistów Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty Wzorce projektowe. Elementy oprogramowania obiektowego wielokrotnego użytku

Zapraszamy serdecznie!